Residency Placement

Florida

62 Records

FL, Gainesville, Univ Florida Prog/Shands Hosp
SMD2014 Suniah Seema Ayub- General Surgery
SMD2014 Jake Sequeira- Pediatrics
SMD2013 Clifford Armstrong Cutchins- Anesthesiology
SMD2012 Byron Michael Bassi- Emergency Medicine
SMD2012 Justin David Hilliard- Neurological Surgery
SMD2009 Joseph Harry Ellen- Surgery-Preliminary
SMD2009 Andrew Thomas Voglewede- Otolaryngology
SMD2008 Virginia Hope Holton- Pediatrics
SMD2007 Tolulope Olubukola Falaiye- Pediatrics
SMD2007 Michael Frederick Osleber- Dermatology
SMD2006 Constance Wye Leng Lee- General Surgery
SMD2004 Omeni Nwawuwene Osian- General Surgery
SMD2000 Joyce Ileana Barreda- General Surgery
SMD2000 Megan Judith Newman- Pediatrics

FL, Gainesville, Univ of Florida
SMD2009 Joseph Harry Ellen- Urology

FL, Jacksonville, Mayo Graduate School of Medicine
SMD2001 Shane Adam Shapiro- Family Practice
SMD2001 Mariecken Adriana Verspoor- Neurology

FL, Jacksonville, Mayo Graduate SOM
SMD2004 Sarah Alyce Sutherland- Anesthesiology

FL, Jacksonville, Mayo School of Grad Med Ed-FL
SMD2011 Christopher Martin Coleman- Radiology-Diagnostic

FL, Jacksonville, St Vincents Medical Center
SMD2005 Girish Andaneppa Kori- Medicine-Preliminary
SMD2005 Neha Yadav- Pediatrics
SMD2000 Erich Lloyd Schramm- Family Practice
SMD2000 Rashmi Udayakumar- Family Practice

FL, Jacksonville, University of Florida
SMD2007 Robert Mark Knape- Ophthalmology
SMD2005 Tad Kim- General Surgery
SMD2004 Ali Reza Gohari- Ophthalmology
SMD2000 Wilfredo Constantino Lara- Ophthalmology
SMD1998 Barbara Kathleen Miller- Ophthalmology
SMD1996 Gina Lynn Adrales- General Surgery

FL, Jacksonville, University of Florida/Jacksonville
SMD2006 April Dawn Brenes- Pediatrics
SMD2005 Jordan Lee Laroe- Emergency Medicine
SMD2003 Joseph Michael Ratliffe- Emergency Medicine
SMD2000 Brian David Baskin- Emergency Medicine

FL, Miami, Jackson Memorial Hosp
SMD2014 Aaron Elliot Brice- Internal Medicine
SMD2014 Erik Cole Zachwieja- Orthopaedics
SMD2012 Jeffrey Daniel Balduzzi- Anesthesiology
SMD2009 Samuel Kenney Houston- Medicine-Preliminary
SMD2008 Terrence Colin Keaney- Dermatology
SMD2007 Check Chung Kam- Orthopaedics
SMD2006 Ritchie O Rosso- Dermatology
SMD2003 Stephanie Theresa Rikhy- Psychiatry
SMD2002 Joseph Shawn Reinhardt- Family Practice
SMD1999 Patricia Rosario Hughes- Pediatrics
SMD1999 David Martin Kelly- Radiology-Diagnostic
SMD1998 Erol Baskurt- Radiology-Diagnostic
SMD1997 Galen Brett Hewell- Radiology-Diagnostic

FL, Miami, Univ of Miami
SMD2009 Samuel Kenney Houston- Ophthalmology
SMD1996 Ali Seyed Alavi- Urology

FL, Orlando, Florida Hospital
SMD1997 Robert Bala- Family Practice

FL, Orlando, Orlando Regional Healthcare
SMD2013 Analise Paige Vendittelli- Pediatrics
SMD2008 Brenda Liseli Gonzalez-Engle- Pediatrics
SMD2005 Jason Michael Dowling- Surgery-Preliminary
SMD2003 Arthur Timothy Sumrall- Emergency Medicine

FL, St Petersburg, All Childrens Hospital-FL
SMD2014 Alexander Youngjoon Kim- Pediatrics

FL, St Petersburg, Bayfront Med Ctr
SMD2010 Aisha Betsabee Rivera Margarin- Family Practice

FL, Tampa, Univ of South Florida
SMD2009 Naomi Grace Johansen- Dermatology
SMD2007 Rashelle Alleyne Browne- Psychiatry
SMD2007 Matthew Thomas Witmer- Ophthalmology
SMD2007 Matthew Thomas Witmer- Internal Medicine
SMD2004 Justin Hamway Rackley- Anesthesiology
SMD2003 Lawrence Reginald Whitney- Radiology-Diagnostic
SMD2001 Jennifer Denise George- Obstetrics and Gynecology